Vzpomínka na Disneyland

31. srpna 2013 v 10:33 |  Jen tak mimo
Disneyland | via Tumblr

Go to Disneyland before I die.
Done!

Dovolte mi v tomhle článku trochu zavzpomínat na Disneyland. V Disneylandu jsem byla porpvé, když mi byli 4 roky //Nebo kolik, ale byla jsem malá//.
Podle mě, je to zábavnej park spíš pro menší děti, nečekaně. Pro ty větší tam moc atrakcí není, abych pravdu řekla. Nebo spíš ty atrakce, který by vyhovovali mě. Mám ráda adrenalin, takže pokud nejedu rychle, nevlajou mi vlasy a aspoň se třikrát neotočim hlavou dolů, tak to pro mě bylo nic moc. Je tady ale pár atrakcí, který mě fakt bavili!

DisneyLand všeobecně
Taková nezajímavá část, pár údajů na představení.
Disneyland se rozkládá na neuvěřitelných 1943 hektarech plochy 32 km východně od Paříže. Byl otevřenej 12. dubna 1992 a stavěl se "pouze" 4 roky, když si vezmete, jakou plochu zabírá. Výstavba stála 22 milionů franků a rozpočet k roku 2010 činil 4,523 miliardy euro, což je neskutečný!

Omlouvám se za kvalitu fotky, ale v tý době jsem měla naprosto nepoužitelnej foťák, kterej se musel HODNĚ prosit, aby vůbec fotil.

Dělí se na pět světů podle vzoru amerických Disneylandů; Adventureland, FrontierLand, Main Street USA, Discoveryland a Fantasyland. Každej ze světů má charakteristický atrakce, například v Discoverylandu se můžete prolítnout vesmírem, kde kličkujete mezi meteority //Naprosto úžasná atrakce!!!//

Opět se omlouvám za kvalitu fotky a podhled, přítel to má nalepený vysoko na zdi a já tam prostě nedosáhnu :D

Atrakce, který mě zaujmuli.
Jak jsem řekla, moc jich není, protože park je dělanej spíš pro děti, a pro děti je naprosto super! Můžete potkat různý postavičky z pohádek, v 7 hlavní průvod po Main street //Jsou to něco jako obrovský auta, který jsou tvořeny podle pohádek, třeba si pamatuju Krásku a Zvíře, no a před nima jsou lidi, který předtančujou a jsou v kostýmu z tý pohádky :) Takže u Krásky a Zvířete jste si mohli plácnout s vidličkou, nebo hrníčkem//

Fotka z netu, zdroj

Space Mountine: Mission 2
Podle mýho názoru naprosto úžasná atrakce, nachází se v Discoverylandu a je to ta vesmírná loď. Je rozdílná od ostatních horských drah v Disneylandu a to v tom, že normální horský dráhy, třeba Indiana Jones vás vyveze nahoru a pak lítáte.. Jenže tady ne, tady jedete pod kopec a rovnou vás to vystřelí, prostě jako v raketě. Lítáte ve tmě, nevíte, kam vlastně jedete. Všude jsou promítány vemírný tělesa, komety, meteority etc. Můžete letět až 63 km/hodinu!


V modrý košili přítel //Kuba//, ve fialovym já a v bílym vepředu máma.

Phantom Manor
V úvozovkách odpočinková atrakce. Je to strašidelnej dům. Vlezete tam, nastoupíte do výtahu a v tom výtahu jsou obrazy. Tím, jak klesáte s výtahem, se posouvají i ty obrazy. Takže nakonec z dívky, která stojí v potůčku, vidíte i obrovskýho hada, který ji co nevidět sežere //Tim si nejsem jistá, ale je tam prostě obrovskej had//. Nakonec si sednete do takovýho vajíčka a ten s vámi jezdí po domě. Nejzajímavější byli třeba čtveřice zpívajících soch nebo hostina duchů s tančícími páry.


Jak jsem řekla, je to spíš park pro děti, ale najde se tu pár atrakcí i pro milovníky adrenalinu :) Jenže všechno má svou cenu, žeano. A to přesně 62 € za dospělýho a 48 € za dítě na jeden den, a věřte mi, za jeden den se nedají projít všechny atrakce. My jsme za celej den //Od 9, mám pocit, do 9// stihly 15 atrakcí i se záchodama a restaurací Hakuna Matata. Navíc ceny fotografií z atrakcí //Jako máme třeba my z Space mountain// stála 20€. Hodinu a půl se stojí fronta na atrakci //Naštěstí fungují FastPasy //Což jsou lístky, který si pípnete, ono vám to ukáže čas, kdy můžete přijít a pak předběhnete celou frontu lidí, kteří tam čekají//. Měli jsme štěstí, že na Space mountain byl rozbitej terminál, takže jsme předběhli na svini cirka 700 lidí v hloučku, kteří na nás pořvávali různýma jazykama.. když jsme z lodi vylezli, už měli postavenou frontu, takže se už tak lehce předbíhat nedalo.

Ale stejně jsme si museli přivést nějakej ten suvenýr :)
Magnetický rámeček, 6€

Přívešek na klíče, 5€
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Polina Polina | Web | 31. srpna 2013 v 10:51 | Reagovat

Páni tak to tě muselo hodně hřát u srdce:) a hodně dobrý pocit že ?:) je to supr když se někdo takhle sebere a snaží se.
To je nádhera!! ikdyž je mi 17 hnedka bych tam šla :D. Tak to musel být zážitek k nezaplacení :)

2 © Michaela © Michaela | Web | 31. srpna 2013 v 13:13 | Reagovat

jú, taky bych tam chtěla! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama