Jak vypadá vojenský den?

18. září 2013 v 20:18 |  Jen tak mimo
soldier


Rozhodla jsem se napsat článek, jak to chodí u nás na škole a to hned ze dvou důvodů. Jednak aby jste věděli, proč tu nejsou dlouhý a často přidávaný články a protože se mě každý ptá, jaký to na škole vlastně je.
Tak teda. Je to vlastně technický lyceum, akorát zaměřený na to, aby mohl posílat lidi do AČR.

Jak jsem řekla, je to škla jako každá jiná doplněná vojenskou tématikou. Což zahrnuje pravidla, disciplínu, poslušnost.. Do školy se přijíždí už v neděli, asi jako na každej intr. V pondělí ráno v 6.00 budíček, 6.05 nástup na snídani. Ano, doopravdy tu máme 5 minut na to, aby jsme se stihli oblíct do maskáčů apod. //Já vstávám v 5.55, stačí mi deset minut, protože vim, co přesně si obleču, i když občas mám dilema, který zelený tričko si vlastně vzít// Probíhá snídaně, na kterou se chodí v zástupech po četách a družstvech. Každá četa //Třída// má 3 družstva //BTW. já jsem velitelka 3. družstva :D// Čas na snídani je asi tak do půl 7, potom tam nastupuje první rota.

Když je nuda na službě :D //Jsem ta vlevo :P//

Po snídani se opět vracíme na pokoje //to už samovolně// připravit si do školy, uklidit pokoj a upravit na ranní prohlídku. Nástup na ranní prohlídku je v 7.00. Ranní prohlídka probíhá tim zpusobem, že velitel roty vydá rozkaz "ZVČ, proveďte ranní kontrolu" //ZVČ = zástupce velitele čety//. Ten si upraví jednotku, buď pravobok, nebo vystoupením. Pak zavelí "Velitelé družstev, proveďte ranní kontrolu". To si projdete vlastně všechny členy vašeho družstva, zkontroluje se utaženost opasku, čistota kanad a u kluků oholenost. Od každýho člena družstva zazní hlášení "Pane veliteli/slečno velitelko, žák bla bla bla". Nebo spíš by to mělo zaznít :D My si říkáme např. čau draku, neztloustla jsi?

V pondělí se provádí slavnostní pochod a čest vlajce, u který hraje hymna.

V 13.10 končí škola a stejnym způsobem jako na snídaně se chodí na obědy. V 13.55 je rozkaz. To je čtení nařízení, rozpisu služeb, pochal nebo kázeňských opatření. Po rozkaze je tak nějak volno. Tak nějak.. to je tak, že se může dít vlastně cokoliv. V pondělí je škola do 16.00, to se nad náma slitovali a nechali nám volno, i když někdy jsou třeba besedy s velitelem čety, roty, praporu apod., nebo zvyšování fyzický kondice, což už naštěstí dlouho neproběhlo //Musím zaklepat!// V úterý maj některý čety ještě výuku do 15.05, jinak je taky volno. Ve středu jsou pořadovky //Nacvičování pochodu, obratů na místě a jiných povelů//. Ve čtvrtek je HDčko //úklid pokoje a rajonů roty//, aby se mohlo odjet v klidu domů.

Ehm, doufám, že to neuvidí nikdo z velitelů, rozpuštěný vlasy jsou zakázany!

V době mezi 17.30 a 18.30 probíhá výdej večeře. Na tu už si chodí každej jak chce, protože každej den od určitý doby probíhá nějakej kroužek. Po večeři můžem jít na vycházky do 21.00. V 21.15 je totiž večerní kontrola a ve třičtvrtě na deset už je večerka, takže všude musí bejt zhaslo a ticho.

Odjezd v pátek bývá po skončení školy, tj. v 12.05. Jenže záleží na tom, jak jste celý týden měli uklizeno, neporušili nějaký nařízení, protože velitelé rádi nechávají hlášení na pátek v 13 hodin.

A to je asi tak všechno, co můžu napsat k vojenskýmu týdnu :) Kdyby jste se chtěli ještě na cokoliv zeptat, určitě napište!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama